fashion-model-1

صنعت مد و فشن در آینده

مُد مانند یک حیوان گرسنه، “اکنون” را می‌بلعد و سپس به دنبال بهترین چیز بعدی به پرسه زدن ادامه‌ می‌دهد. خوشبختانه به دلیل دسترسی به دیتای کافی درباره برندها و هر آنچه که مربوط به صنعت مد و فشن است، تحلیلگران مد و فشن می توانند تا حد زیادی بهتر از قبل آینده مد را پیش‌بینی کنند. در اینجا برخی پیش‌بینی‌ها درباره مد و فشن، زیبایی، هنر و تجارت در صنعت مد و فشن که برای سال‌های 2017 و 2018 در حال ظهور هستند را با هم بررسی می‌کنیم؛

سبک گرمسیری

سبک گرمسیری یک سبک در حال ظهور برای سال‌های 2017 و 2018 است که زیرمجموعه جنبش روانگردان است. مشخصه این سبک الگوهای گرمسیری خرّم، چاپ‌های دیجیتالی و نشانه‌های بصری الهام‌گرفته‌شده از طبیعت مانند غروب آفتاب و جنگل‌های گرمسیری است. از همین رو در پوشش، آرایش و اکسسوری‌های سبک گرمسیری درک بالایی از طبیعت به واسطه خطوط رنگی ترکیبی به چشم می‌خورد.

f

سبک آینده‌گرا

سبک مد و فشن آینده‌گرا از هوش مصنوعی الهام گرفته است و به وسیله طراحی تکنولوژی‌ محورش توصیف می‌شود. در سبک آینده‌گرا، نسل جدیدی از مواد تکنیکال مانند رشته‌های فلزی و نخ‌های بسیار محکم به کار می‌رود. ویژگی‌های پوشاک در سبک آینده‌گرا، نور شدید، محافظت و تنظیم حرارتی ( قادر است دمای بدن شما را تنظیم ‌کند) است. بنابراین سبک آینده‌گرا به واسطه بافت‌های نقش برجسته، پارچه‌های سفارشی، پرداخت‌های مایع و فلزی و چراغ‌های LED در درون شبکه‌های فلزی تعریف می‌شود.
سبک آینده‌گرا در آینده با افزایش چاپ سه‌ بعدی کفش، پوشاک و اکسسور‌ی توسط برندهایی مانند نایک و اینتل پشتیبانی خواهد شد.

f2

سبک کولی ساحل

سبک کولی ساحل از سفرهای جهانی به مقاصد ساحلی الهام گرفته است. برندهای ورزشی و راحتی، در این سبک با ویژگی‌های زیبایی‌شناسی سبک کولی‌های ساحل مانند مجموعه رنگ‌های رنگین‌کمانی ترکیب می‌شوند که حس آرامش در ساحل را القا می‌کنند. در سبک کولی ساحل یک مجموعه رنگ بسیار سرزنده و شاد به کار می‌رود به‌طوری‌که تمام رنگ‌های رنگین‌کمان در یک لباس، مایو، رو مایویی یا لُنگ‌های مردانه به کار می‌رود.

f3

از آنجا که صنعت مد و فشن در ایران به دلیل محدودیت‌ها و فرهنگ متفاوت، همزمان با روندهای جهانی پیش نمی‌رود، افراد مدرن و خوش‌پوش که به دنبال پوشش‌های روز و خواستار هم‌گام بودن با برندهای جهانی هستند با موانع زیادی روبرو می‌شوند. بنابراین شاید بهترین گزینه برای این افراد خرید برندها به کمک دوستان یا اقوامشان در خارج از کشور یا به کمک موسساتی باشد که در کشورهای مختلف دفاتر تجارتی دارند و به خوبی از روندهای صنعت مد و فشن باخبرند. در نتیجه چنین موسساتی می‌توانند راهنمای خوبی در زمینه خرید از خارج باشند. مسترپستچی یکی از معتبرترین آنهاست که در زمینه خرید از خارج خصوصا خرید از استرالیا سال‌ها تجربه درخشان دارد.

منبع

http://www.savoirflair.com/

نظر دهید

ایمیل شما انتشار نخواهد یافت. فیلد های الزامی ستاره دار هستند *